Vesmírná raketa letící do kosmu (ilustrační obrázek)

  • Německá ministryně vyslala jasný vzkaz Donaldu Trumpovi
  • Bez evropských technologií mohou Spojené státy zapomenout na základnu na Měsíci
  • Dlouholeté spojenectví ohrožuje také geopolitická situace

Spojené státy mají tendenci jednat jako světový lídr v mnoha oblastech, včetně vesmírného programu, přičemž za doby vlády prezidenta Donalda Trumpa se vlastenecká a vychloubačná politika stala de facto standardem. V globalizovaném světě ale takřka žádná země nedokáže jednat jako solitér, přičemž tu a tam je potřeba to důrazně připomínat. Zatímco Spojené státy vystrkují růžky a tváří se, že je na nich celý svět závislý, Německo jasně vzkazuje, že bez jejich technologií a know-how mohou Američané na spoustu věcí zapomenout, mimo jiné i na plánované vybudování základny na Měsíci.

Přečtěte si celý článek Německo přistoupilo na Trumpovu hru. Bez nás se na Měsíc nedostanete, vzkazuje