Zájem lyžařů o zahájení sezony ve středních Čechách byl vlažný

Ve Středočeském kraji se poprvé o víkendu rozjely vleky ve střediscích v Chotouni u Prahy a na Šibeničním vrchu u Mnichovic. Zájem návštěvníků byl spíše vlažný. V areálech se netvořily fronty, zjistila dnes ČTK od provozovatelů středisek. 

V Chotouni na sjezdovce leží mezi 40 a 60 centimetry technického sněhu. Podle provozovatele Jana Němečka jsou dostatečné zásoby, které vydrží i přes vánoční svátky. "Zájem návštěvníků je zatím takový vlažný, fronty se netvoří," uvedl Němeček. 
    
Podle Jana Zenkla z Šibeničního vrchu přišlo za víkend do částečně otevřeného areálu kolem 40 lidí. Sníh si užívaly také děti, které mohly na svahu výjimečně bobovat. "Byla to taková vánoční atmosféra, ale obávám se, že tím to asi končí," uvedl Zenkl. Od 26. prosince se podle něj má znovu oteplovat a zřejmě nebudou dostatečné sněhové zásoby. 
    
V pondělí 23. prosince se rozjede také největší krajský areál Monínec. Mimo provoz zůstane příbramská sjezdovka Padák a areál Kvasejovice u Sedlce-Prčice, který je odkázaný pouze na přírodní sníh. 
 
zdroj: ČTK