Ve Středočeském kraji se situace na řekách uklidňuje

Hladiny řek ve Středočeském kraji se uklidňují a na některých místech začaly mírně klesat. Druhý stupeň povodňové aktivity odpoledne platil na Cidlině v Sánech, Labi v Brandýse a na Sázavě ve Zruči nad Sázavou, Kácově a Nespekách. Na dalších sedmi místech byly řeky na prvním stupni povodňové aktivity, vyplývá z informací Českého hydrometeorologického ústavu.

"Všechno velice rychle opadává. Samozřejmě monitorujeme situaci, ta se ale rapidně zlepšuje, hlavně aby nezačalo zase pršet," řekla ČTK mluvčí středočeských hasičů Lenka Kostková.
 
Situace v Plaňanech na Kolínsku, kde byl ještě dnes ráno třetí stupeň povodňové aktivity, se během dne začala zlepšovat. Řeka odpoledne klesla na nejnižší stupeň povodňové aktivity. V noci na dnešek bylo evakuováno několik obyvatel z pěti domů, už se ale mohli vrátit domů. V obci jsou podle starosty Martina Charváta zaplavené zahrady.
 
Voda pomalu klesá také na všech třech místech na Sázavě. "Vidím to ještě tak na dva dny, než bude první stupeň. Voda je ještě rozlitá u pivovaru a na loukách, na domy se ale nedostala," řekl ČTK místostarosta Kácova Jaroslav Koubek. Podle starosty Nespek Josefa Vindušky se voda nedostala do žádných objektů a situace byla klidnější než při rozvodnění řeky na začátku června. "Nebylo to zdaleka tak zlé. Nebyly žádné problémy," uvedl Vinduška.
 
zdroj: ČTK