Ve Středočeském kraji mírně klesly ceny pohonných hmot

Ceny pohonných hmot se ve Středočeském kraji v uplynulém týdnu mírně snížily. Cena za litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 klesla o devět haléřů na 36,87 koruny, stejné množství nafty zlevnilo o osm haléřů na 36,23 koruny. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny na čerpacích stanicích dlouhodobě sleduje. 

Nejdražší benzin řidiči natankují na Benešovsku, kde litr průměrně stojí 37,86 korun. Přes 37 korun zaplatí také na Berounsku, Praze-západ a Příbramsku. Nejlevnější je benzin naopak na Mělnicku, kde litr průměrně stojí 36,04 koruny. 
    
Nafta je také nejdražší na Benešovsku, kde řidiči za litr průměrně zaplatí 37,34 koruny. Nejlevněji se diesel naopak prodává na Kutnohorsku, kde litr průměrně stojí 35,64 koruny. Pod hranicí 36 korun se nafta prodává také na Kolínsku, Mělnicku, Mladoboleslavsku, v okresech Praha-východ a Rakovník. 
    
V porovnání s celostátním průměrem jsou ceny pohonných hmot ve středních Čechách nadále vyšší. Litr Naturalu 95 se v Česku průměrně prodává za 36,78 koruny a litr nafty za 36,17 koruny. 
 
zdroj: ČTK