Ve středních Čechách se ještě lyžuje v Chotouni a na Monínci

Slunečné počasí dnes mírně oživilo zájem o lyžování ve středočeském zimním areálu v Chotouni u Prahy. V největším krajském středisku Monínec u Sedlce-Prčice zaznamenali spíše slabší návštěvnost, ale ani tam si nestěžují. V ostatních areálech ve středních Čechách sezona kvůli teplému počasí skončila, zjistila ČTK. 

Ve středisku v Chotouni mají díky bohatým zásobám technického sněhu z chladnějších dnů na svahu stále půlmetrovou vrstvu. "Sněhu je pořád dostatek, ale je samozřejmě měkčí. Dopoledne to jde, odpoledne je to horší," zhodnotil podmínky provozovatel Jan Němeček. Víkendová návštěvnost byla podle něj docela slušná. "Určitě budeme ještě alespoň 14 dní v provozu. Pak se uvidí," dodal. 
    
Na Monínci leží na sjezdovce 25 až 45 centimetrů a také tady se ještě lyžuje. "Včera (v sobotu) jsme měli plné parkoviště, dnes je lidí méně," uvedl správce střediska Jaroslav Krejčí. 
    
Na Šibeničním vrchu u Mnichovic nedaleko Prahy se už nelyžuje. Teploty nad bodem mrazu neumožňují dosněžování a také zájem lidí poklesl. Sjezdovky Padák v Příbrami a Kvasejovice u Sedlce-Prčice zůstaly tuto sezonu dokonce úplně uzavřeny. Kvasejovický areál je závislý na přírodním sněhu, na Padáku sice zasněžovací techniku mají, ale teploty neklesající pod nulu výrobu sněhu neumožňují. Případné otevření při zásadní změně počasí by se provozovatelům už nevyplatilo. 
 
zdroj: ČTK