Ve středních Čechách se bude o víkendu lyžovat ve třech areálech

O víkendu se bude ve středních Čechách opět lyžovat v Chotouni u Prahy a na Monínci u Sedlce-Prčice na Příbramsku. Nově bude lyžařům k dispozici také areál Šibeniční vrch u Mnichovic nedaleko Prahy. Ostatní střediska zatím čekají na tužší mrazy a příchod pravé zimy. Provozovatelé ale s příchodem chladnějšího počasí zaznamenali větší zájem o lyžování, zjistila ČTK. 

"Už se to zvedá, ale proti jiným zimám je toho pořád zlomek," zhodnotil návštěvnost provozovatel areálu Monínec Jaroslav Krejčí. Počasí ale podle něj už vypadá veseleji a okolí střediska konečně začíná připomínat prostředí, jaké je v zimě na horách. O víkendu se bude na Monínci lyžovat už v celém úseku sjezdovky. 
    
"Očekáváme, že v sobotu a v neděli bude nabito," uvedl správce chotouňského střediska Jan Němeček. Lidé se podle něj s příchodem chladnější počasí "probudili" a ptají se, jaké jsou podmínky k lyžování. "Volají nám zákazníci, kteří nevěděli, že jsme nebyli v provozu," poznamenal. 
    
Sjezdovku podle Němečka nyní pokrývá 40 až 60 centimetrů vesměs technického sněhu a připadlo i trochu přírodního. "Na množství sněhu to nemá vůbec žádný vliv, ale kvalita je trošku lepší," dodal. 
    
V provozu bude také středisko Šibeniční vrch, které hlásí 20 až 30 centimetrů převážně technického sněhu. Podle správce areálu Jana Zenkla by měly jezdit oba vleky. "V sobotu budeme začínat s dětským vlekem a s dospělým, to znamená s hlavní sjezdovkou, nejpozději v neděli. Byl bych rád, kdybychom velký vlek pustili i v sobotu, ale je to tak na hraně," odhadl Zenkl. 
    
Naopak brány příbramského areálu Padák zatím zůstanou pro návštěvníky uzavřeny. "Stále nemrzne tak, abychom mohli zasněžovat," uvedl pracovník provozovatelské firmy. Podobně je na tom středisko v Kvasejovicích u Sedlce-Prčice, které je odkázáno pouze na přírodní sníh. "Sněhu je zatím málo, asi čtyři až pět centimetrů, vydržela ta první vlnka, co napadla," uvedl provozovatel Petr Kroužil. 
 
zdroj: ČTK