Ve středních Čechách se bude lyžovat nejméně do poloviny března

Ve středních Čechách by se mělo lyžovat minimálně do poloviny března. V provozu jsou ale už jen dvě střediska - Monínec u Sedlce-Prčice na Příbramsku a Chotouň u Prahy, zjistila ČTK. 

V největším středočeském areálu na Monínci leží na sjezdovce kolem 30 centimetrů sněhu a postupně ho ubývá. Návštěvnost je podle provozovatele Jaroslava Krejčího proti normálnímu stavu zhruba třetinová. "Chceme jezdit do 15. března, ale už jen na hlavní sjezdovce," uvedl Krejčí. 
    
Do půlky měsíce by se mělo lyžovat také v Chotouni, kde si jako každý rok pořídili dostatečné zásoby technického sněhu. "Počítáme, že pojedeme do konce dalšího týdne, tedy do víkendu 15. a 16. března. A pak se uvidí," řekl správce střediska Jan Němeček. Podotkl, že nejdražší je vždycky výroba sněhu a další náklady už tak výrazně nejsou. 
    
Na sjezdovce v Chotouni nyní leží podle Němečka 30 až 50 centimetrů technického sněhu. "Pořád to stačí na celkem slušný provoz. Lidí je samozřejmě méně, už mají všichni jaro, ale my pořád jedeme," dodal. 
    
V dalším středočeském areálu na Šibeničním vrchu u Mnichovic se už nelyžuje. Teploty nad bodem mrazu neumožňují dosněžování a také zájem lidí poklesl. Sjezdovky Padák v Příbrami a Kvasejovice u Sedlce-Prčice zůstaly tuto sezonu dokonce úplně uzavřeny. 
 
zdroj: ČTK