Vánoční strom už stojí v centru města

V Rakovníku na Husově náměstí už stojí vánoční strom. Kromě „hlavního“ vánočního stromu bude brzy náměstí zdobit několik menších vánočních stromků umístěných před budovou rakovnické radnice. 

I letos strom městu daroval jeden z občanů Rakovníka. „Jedná se o smrk stříbrný, který opět pochází od soukromníka z města, a to konkrétně z nábřeží Dr. Beneše,“ sdělil mluvčí radnice Jiří Cafourek. „Vánoční strom je letos menší, měří odhadem jedenáct metrů,“ přiblížila Věra Digmayerová z městského úřadu.

V dalších dnech bude strom ozdoben a v neděli 2. prosince slavnostně rozsvícen. Program na Husově náměstí začne v 16 hodin. Těšit se můžete na vystoupení dětí z MŠ Klicperova a MŠ V Lukách, na pěvecký sbor 2. ZŠ Rakovník a Hradní duo.

Nebude chybět soutěž o nejlépe nazdobený vánoční stromek. Vánoční stromky budou před radnicí nainstalovány v pondělí 10. prosince. Děti ze škol a školek stromky od úterý do pátku ozdobí.

O vítězi soutěže rozhodnou Rakovničané ve webové anketě na oficiálních stránkách města. Ta by měla odstartovat 15. prosince a skončí za čtyři dny. Slavnostní vyhlášení proběhne na Husově náměstí před rakovnickou radnicí 20. prosince od 10 hodin. Součástí vyhlášení bude hudební program.