V Rakovníku zatím parkovné mobilem nezaplatíte

Radnice čeká na nabídky, jak udělat parkovací systém ještě více přátelský pro návštěvníky historického centra. Město sice dostalo nabídku na zavedení platby pomocí QR kódy či SMS zpráv, radní to ale zamítli. Podle nich se jedná o složitý systém a parkování v centru by se prodražilo. 

Rakovničtí radní se myšlenkou mobilního placení parkovného v historické části města zabývali na základě požadavku od Svazu zdravotně postižených v Rakovníku a poté si nechali zpracovat několik nabídek. Firmy navrhovaly řešení pomocí QR kódů a SMS zpráv.

“Nabídky jsme zamítli, protože podle nás by to nepřineslo očekávaný komfort. Při odesílání SMS zpráv by mohlo docházet k častým chybám, stejně tak úplně přívětivá není platba pomocí QR kódu. Požadovali jsme jednoduchý systém bez nutnosti stahování mobilní aplikace,” sdělil starosta města Luděk Štíbr.

Dalším důvodem, proč se radnice nerozhodla na jednu z nabídek kývnout, byla finanční náročnost. “Jednalo by se o zhruba šest až sedm procent z částky, kterou dotyčný na náměstí za parkování zaplatí,” vysvětlil starosta s tím, že by se nejspíše musela zvýšit cena za parkování.

Nyní se na radnici řeší možnost zavedení čipové karty a bezkontaktního placení na výjezdu. “Dotyčný by si kartu nabil na městě, ovšem problém u čipové karty je v tom, že současné zařízení nedokáže zobrazit, kolik dotyčnému zbývá peněz. Není to jednoduché,” posteskl si Luděk Štíbr.

Foto ilustrační