V Rakovníku skončila oprava Vysoké ulice za 12 milionů korun

V Rakovníku skončila oprava Vysoké ulice, která stála 12 milionů korun a trvala sedm měsíců. Část nákladů pokryla dotace. Celkem město s pomocí dotací investovalo do projektu obnovy památkové zóny od roku 2011 přibližně 50 milionů korun. V následujících letech by měl navázat další projekt oprav v ulici Martinovského, řekl na dnešní tiskové konferenci starosta Rakovníka Zdeněk Nejdl. 

Oprava Vysoké ulice zahrnovala položení nového povrchu silnice, vybudování nových chodníků, úpravu parkovacích míst a zeleně, opravu všech sítí včetně vodovodu a kanalizace. Lidem, kteří v ulici bydlí, město poskytne zdarma na dva měsíce vjezdovou kartu, protože vjezd do ulice, která navazuje na náměstí, bude ohraničen závorou. Vjezd na náměstí je v Rakovníku zpoplatněný. "Lidé si tak budou moci vyzkoušet, zda jim placený vjezd bude vyhovovat a zda se jim pořízení čipové karty vyplatí," uvedl starosta. 
    
Pro příští rok město připravilo šest žádostí o dotace na obnovu městské památkové zóny. Týká se to například budov radnice, budovy Muzea T.G.M. nebo pokračování oprav kostela svatého Bartoloměje. V Rakovníku by investice měla včetně dotace představovat tři miliony korun. 
    
V budoucnosti město plánuje velkou opravu Husova náměstí. Na ni je zatím připravena studie. Mělo by jít o investici minimálně v řádu desítek milionů korun. 
 
zdroj: ČTK