V Rakovníku bude vládnout trojkoalice ČSSD, hnutí ANO a KSČM

V Rakovníku bude vládnout trojkoalice vítězné ČSSD, hnutí ANO a KSČM. Starostou bude pravděpodobně lídr sociálních demokratů Pavel Jenšovský. Post místostarosty nejspíše obsadí zástupce hnutí ANO. Strany budou mít celkem 11 mandátů z 21 zastupitelských křesel. Koaliční smlouva bude podepsána až v příštích dnech po dalších jednáních. ČTK to dnes řekl Martin Petr z rakovnické organizace ANO. 

Podle Petra koaliční partneři s podepsáním koaliční smlouvy nespěchají, ale v jednání pokročili. "Chceme probrat všechny detaily tak, aby nemohlo v budoucnu vykouknout nic, na čem bychom se eventuálně neshodli nebo o čem bychom nevěděli," uvedl. Konkrétní datum podpisu koaliční smlouvy ještě není známo. Počet radních a rozložení politických sil v radě nechtěl Petr komentovat. "Radíme se o programových průnicích, myslím, že jich je hodně. A pak, až se domluvíme, budeme se bavit o konkrétních postech," dodal. 
    
Ve volbách získala sociální demokracie pět mandátů, ANO tři a komunisté také tři. Čtyři mandáty získalo Město pro vás, které skončí v opozici spolu s ODS se třemi mandáty, Společně pro Rakovník se dvěma mandáty a Rakovníkem v pohybu s jedním mandátem. 
 
zdroj: ČTK