Učíme děti z Klokánku pracovat na počítači

Počítačová škola Gopas uspořádala pro děti z Klokánku Hostivice již tradiční naučně-zábavný počítačový kurz. Děti, které v Klokánku nalezly dočasný domov, se díky podpoře Gopasu učí pracovat s počítači, a to formou, která je pro ně lákavá. Tentokrát si vyzkoušely úpravu fotografií a editování obrázků v programu GIMP. Při úpravách fotografií malé studenty velmi bavilo ořezávání, otáčení, barevné úpravy a zvládly i retušování.   

„Školení Klokánku bývá vždy příjemným osvěžením – děti práce s počítači baví, jsou velmi nápadité a my si užíváme jejich zaujetí a nadšení. Naši malí studenti se tentokrát učili nejen základním manipulacím s obrázky a fotografiemi, ale zvládli i některé retušovací techniky a vykrývání ploch, což je opravdu zaujalo,“ shrnul Petr Cába, lektor Počítačové školy Gopas. 

„Pro naše děti je tento typ „vzdělávání“ vždy velmi příjemný zážitek – užijí si výlet i kontakt s nezvyklým prostředím, a navíc se naučí něco nového,“ říká za Klokánek Hostivice PhDr. Leona Pločková Koutenská, ředitelka Klokánku Hostivice.