U umělecké školy se konal tradiční jarmark

Spousta hudebních vystoupení, stánky s vánočními dekoracemi, svařák. To jsou prvky, které každoročně provází tradiční Vánoční jarmark Základní umělecké školy v Rakovníku. Ten se konal ve čtvrtek 3. prosince od půl jedné, a i když počasí Vánoce příliš nepřipomínalo, organizátorům to nevadilo.  

„Tohle byl sedmý ročník a poprvé bylo hezky, takže jsem spokojená víc než jindy," měla radost ředitelka ZUŠ Rakovník Libuše Podaná. Podle ní všechno vyšlo tak, jak mělo, a průběh akce jí udělal radost. „Přípravu jarmarku má na starost paní učitelka Martina Jelínková, která už za sedm let ví, co je potřeba zajistit, aby organizačně všechno fungovalo," popsala.

Trénink samotných dětských vystoupení prý tolik času nezabere, protože na akci pouze prezentují to, čemu se věnují celý rok. Ze ZUŠ na akci vystoupili žáci z tanečního, literárně-dramatického a především pak hudebního oboru, což zahrnuje sólisty, soubory a školní kapely. Jako host přijelo z teplické konzervatoře trio zobcových fléten s názvem Latium Pro.

Návštěvníci si mohli vybrat z pestré nabídky prodejních stánků a nakoupit i nějaké vánoční dárky. Svůj obchod na akci měly děti z výtvarného oboru ZUŠ, žáci SŠ, ZŠ a MŠ Rakovník, Městská knihovna, Domov Ráček, mateřské centrum Paleček, DDM Rakovník, Integrovaná střední škola z Jesenice a družina a školní klub při Třetí základní škole v Rakovníku.

Děti ze školního klubu se na jarmark připravovaly už od října. „Prodáváme tady věci, které jsme v klubu vyrobili," řekla Martina Bugnerová, která klub ve škole vede. Děti měly pro návštěvníky připravené i překvapení. „Vyrobili jsme papírová štěstíčka, každý, kdo si ho koupí, v něm najde něco jiného," uvedla Bugnerová.