Středočeské lyžařské areály za sebou mají zatím nejlepší víkend

Nejlepší víkend v dosavadní zimní sezoně za sebou mají lyžařské areály ve Středočeském kraji. Návštěvnost si pochvalovali provozovatelé areálů Monínec u Sedlce Prčice, v Chotouni u Prahy i na Šibeničním vrchu u Mnichovic, které byly otevřeny. ČTK to dnes zjistila v anketě mezi provozovateli středisek. 

Největší středočeský lyžařský areál Monínec podle provozovatele Jaroslava Krejčího v sobotu i dnes navštívilo shodně kolem 800 lidí. "Jsme úplně spokojeni. Všechna parkoviště byla oba dny plná, čekací doba na sjezdovce byla asi dvě minuty," popsal situaci Krejčí. Areál má k dispozici kolem 70 centimetrů zejména technického sněhu. 
    
Celý víkend bylo "nabito" podle provozovatele Jana Němečka také v areálu v Chotouni. Čekací doba na vlek se podle něj v některých chvílích pohybovala kolem čtvrt hodiny. "Návštěvnost byla obrovská," dodal Němeček. Lyžařské středisko nedaleko Prahy nabízí velmi dobré sněhové podmínky mezi 50 a 70 centimetry technického sněhu. 
    
S víkendem byli spokojeni i na Šibeničním vrchu. Podle provozovatele Jana Zenkla byla sobotní návštěvnost nadstandardní, dnes však přišlo lidí o něco méně. "Byl to standardní lyžařský víkend a doufám, že nebyl poslední," podotkl Zenkl. 
    
Mimo provoz zůstává areál v Kvasejovicích u Sedlce-Prčice, který je odkázaný pouze na přírodní sníh, jehož je zatím nedostatek. Celou sezonu zůstane uzavřena také příbramská sjezdovka Padák. Její spuštění by se již podle provozovatelů kvůli dosavadní teplé zimě nevyplatilo. 
 
zdroj: ČTK