Středočeská ODS dá na volební kampaň 3 mil. Kč, vsadí na mítinky

Středočeská ODS vsadí při volební kampani na setkání s lidmi, náklady budou činit asi tři miliony korun. Uvedl to dnes krajský předseda strany a volební lídr Petr Bendl při zahájení regionální kampaně k říjnovým volbám do Sněmovny na krajském úřadě v Praze. Středočeští občanští demokraté chtějí v každém okrese uspořádat jedno větší setkání s lidmi a další kampaň povedou lídři jednotlivých okresů. 

Středočeský kraj patří mezi bašty ODS, protože tam strana většinou mívá společně s Prahou nejlepší volební výsledky. V posledních parlamentních volbách občanští demokraté ve středních Čechách zvítězili se ziskem 23,87 procenta hlasů a sedmi poslaneckých křesel. 
    
Podle Bendla chtějí občanští demokraté v nadcházejících volbách zůstat nejsilnější pravicovou stranou. Dodal také, že ODS počítá s rolí v opozici vhledem k výsledkům předvolebních průzkumů, v nichž vítězí ČSSD a KSČM. "Chceme přispět silné opozici v parlamentu, protože si myslíme, že bude potřeba," zdůraznil Bendl, který je lídrem krajské kandidátky. 
    
Dvojkou je náměstek mladoboleslavského primátora Adolf Beznoska, trojkou náměstek kladenského primátora Miroslav Bernášek, čtyřkou místostarosta Neratovic Tomáš Hrodek a první pětici uzavírá bývalý poslanec Pavel Bohatec. Na dalších místech jsou především středočeští starostové z řad ODS. 
    
Ve Středočeském kraji se chtějí občanští demokraté kromě celostátního programu zaměřit na téma dopravní infrastruktury. Podle nich je potřeba zejména udělat všechny kroky vedoucí k výstavbě severní části Pražského okruhu. Druhou prioritou je školství. "Chceme, aby stát výrazněji pomohl zejména obcím ve zvyšování kapacit v existujících školách a školkách," uvedl Bendl. Ve Středočeském kraji trápí nedostatečná kapacita školních zařízení hlavně rozvíjející se obce v těsné blízkosti Prahy. 
    
Kampaň ve středních Čechách již zahájily i další strany. Například ČSSD nebo hnutí Úsvit přímé demokracie Tomia Okamury o středočeské voliče bojují už dva týdny.
 
zdroj: ČTK