Středočeská ČSSD vyšle do voleb Hamáčka, Urbana a Peteru

Sociální demokraty ve středních Čechách povede do předčasných sněmovních voleb dosavadní poslanec Jan Hamáček následovaný stínovým ministrem průmyslu a obchodu Milanem Urbanem. Na třetím místě bude starosta Nymburka a hejtmanův náměstek pro dopravu Miloš Petera. Složení kandidátky schválila ve čtvrtek večer středočeská ČSSD, sdělil dnes ČTK její mluvčí Antonín Seidel. Kandidátní listinu musí ještě v sobotu potvrdit ústřední výkonný výbor strany. 

Lídr kandidátky Hamáček, který je stínovým ministrem obrany, byl podle Seidela zvolen drtivou většinou hlasů. Z druhého místa bude poslanecký mandát obhajovat Urban a z třetího místa se do boje o hlasy voličů zapojí předseda středočeské ČSSD Petera. Čtvrtou pozici zaujal další poslanec a Peterův předchůdce v čele krajské ČSSD Richard Dolejš. První pětici kandidátů uzavírá poslanec a ekolog Václav Zemek. 
    
O svých kandidátkách rozhodují i ostatní strany. Například TOP 09 chce vyslat do voleb ve středních Čechách svého místopředsedu Miroslava Kalouska, v případě ODS se spekuluje o úřadujícím šéfovi strany Martinu Kubovi a za hnutí ANO by mohl kandidovat majitel skupiny Agrofert Andrej Babiš. KSČM do sněmovních voleb povede současný poslanec a předseda středočeských komunistů Stanislav Grospič. Lídrem Hnutí pro sport by mohl být jeho zakladatel, bývalý ministr školství Josef Dobeš. 
 
zdroj: ČTK