Skončila oprava rakovnické porodnice, měla by být komfortnější

Skončila oprava rakovnické porodnice za dva miliony korun. Sály i zázemí tohoto oddělení nemocnice budou komfortnější. Práce začaly loni v prosinci a skončily před několika dny. Provoz se z provizorních prostor přesune do těch opravených ve čtvrtek. ČTK to dnes řekla mluvčí rakovnické nemocnice Eva Milerová. Ročně je tu zhruba 400 porodů. 

Rekonstrukcí v rakovnické porodnici prošly mimo jiné vyšetřovna, sesterna či sociální zázemí. "Rekonstrukce především přinesla kompletní změnu původních porodních boxů na porodní sály s lepším vybavením, příjemnějším a komfortnějším zázemím pro personál i rodičky s doprovodem," uvedl primář gynekologicko-porodnického oddělení Radek Poláček. 
    
Porodnice podle primáře také mění koncepci, ženy budou moci být po celou dobu porodu na porodním pokoji, kde jim bude k dispozici například nový hydromasážní bazén, rozkládací pohovka, koupelna a další vybavení. "Dvě nové moderní polohovatelné postele umožňují porody v alternativních polohách podle přání rodiček s možností přítomnosti více lidí u porodu," uvedl Poláček. Ženy si také budou moci přinést vlastní hudbu. 
    
Nově také bude rodičkám v porodnici k dispozici porodní asistentka, která se podle potřeby bude starat o těhotnou po celou dobu těhotenství, nemocnice umožní i přítomnost vlastní porodní asistentky u porodu a pobyt partnera po celou dobu hospitalizace. "Chceme maminkám nabídnout individuální vstřícný partnerský přístup a být jim spíše pomocníky u porodu než striktními autoritami. Snažíme se vyjít ženám vstříc, i když jejich přání mohou být někdy originální," dodal primář. 
    
Masarykova nemocnice Rakovník patří do sítě zdravotnických zařízení skupiny Privamed. Do této sítě patří i Městská nemocnice Privamed v Plzni a Mulačova nemocnice v Plzni. 
 
zdroj: ČTK