Rakovník v kasárnách nechce vznik sídliště s 300 až 400 byty

Rakovničtí radní nesouhlasí se záměrem vybudovat v areálu kasáren nové sídliště, které by mělo 300 až 400 bytů. Vedení města se obává toho, že by tak v kasárnách mohla vzniknout sociálně vyloučená lokalita. ČTK to řekla mluvčí radnice Alida Štulajterová. Armáda kvůli úsporám k 1. lednu 2014 zruší místní ženijní útvar, město a kasárna opustí 350 vojáků. 

Vedení města dostalo informaci o záměru vybudování sídliště v dopise od místního obyvatele. "Rada města doporučila zastupitelstvu města odmítnout jakékoliv současné i budoucí plány, které by mohly vést ke vzniku sociálně vyloučené lokality v areálu kasáren," uvedl starosta Zdeněk Nejdl (ODS). Podle místostarosty Jana Šváchy (TOP 09) by šlo případné výstavbě sídliště zabránit například změnou územního plánu. 
    
O osudu kasáren se teprve bude rozhodovat. Prvním krokem bude příští rok jejich nabídnutí k bezúplatnému převodu státním orgánům. Pokud by je nikdo nechtěl, tak budou nabídnuty ve výběrovém řízení k odprodeji. Rakovník se kvůli tomu už obrátil na ministerstvo obrany. "Je tedy krajně nepravděpodobné, že by byl areál městu převeden bezúplatně, jako tomu bylo například v Lounech," uvedla Štulajterová. Případnou koupí kasáren se bude zabývat zastupitelstvo. 
 
zdroj: ČTK