Rakovník usiluje o vyhlášení stavební uzávěry na areál kasáren

Rakovník usiluje o vyhlášení stavební uzávěry na areál opuštěných kasáren. Rada města rozhodla, že radnice podá rozklad proti stanovisku ministerstva obrany, které s uzávěrou nesouhlasí. Ministerstvo zároveň uvažuje o prodeji areálu. ČTK o tom dnes informovala mluvčí rakovnické radnice Alida Štulajterová. Město se obává, že by v areálu mohla vzniknout vyloučená lokalita. 

Ministerstvo obrany se odkazuje na zákon o zajišťování obrany České republiky. Podle něj může uplatnit své stanovisko k politice územního rozvoje a územně plánovací dokumentaci z hlediska zájmů obrany země. Ministerstvo také argumentuje plánovaným prodejem areálu.
    
Starosta Rakovníka Zdeněk Nejdl s tím ale nesouhlasí. "Z našeho pohledu odůvodnění nesouhlasu s možným prodejem nemovitosti neodpovídá vybranému ustanovení zákona, protože se v tomto případě podle nás nejedná o úkol zajišťování obrany a bezpečnosti státu," řekl. Rozklad město odešle ministerstvu pro místní rozvoj příští týden. 
    
Policie, hasiči ani jiné státní organizace neprojevily o opuštěná kasárna v Rakovníku zájem. Ministerstvo obrany tak chce areál prodat. Záměr ještě musí schválit komise ministerstva. Z objektů armáda odešla na konci roku 2013. Zájem o bezúplatný převod projevilo i město Rakovník. 
    
Podle katastru nemovitostí je v areálu osm objektů zkolaudovaných pro bydlení. Jeho rozloha činí přes 38 hektarů, z toho je zastavěná plocha zhruba 3,3 hektaru. Armáda kvůli úsporám od letošního 1. ledna zrušila místní ženijní útvar, město a kasárna tak opustilo zhruba 350 vojáků. 
 
zdroj: ČTK