Rakovník po opravách za 10 milionů Kč otevřel Vladislavovu ulici

Rakovník dnes slavnostně otevřel opravenou páteřní silnici ve Vladislavově ulici, která byla v havarijním stavu. Náklady na rekonstrukci se vyšplhaly téměř na deset milionů korun. Oprav se kromě silnice dočkaly také chodníky, parkovací místa a osvětlení. ČTK to řekl starosta Zdeněk Nejdl (ODS). Oprava ulice byla společně s rekonstrukcí budovy 3. základní školy za 29 milionů korun a revitalizaci sídliště v okolí Klicperovy ulice za 11,6 milionu korun nejvýznamnější letošní investicí ve městě. Zbývající dva projekty ještě nebyly ukončeny. Řidiči na páteřní silnici odbočují z Pražské nebo Lišanské ulice a využívají ji, když se chtějí vyhnout frekventovaným křižovatkám v centru města. Tato cesta je kratší a rychlejší. Jezdí se tudy například směrem na Lišany nebo Olešnou a v opačném směru do Lužné nebo na Křivoklátsko. 

Oprava silnice, která byla ve špatném stavu po zásazích vodařů a plynařů, trvala půl roku. Dělníci vozovku opravovali při částečných uzavírkách, na čas byla také zcela uzavřena. "Lidé, kteří zde bydlí a podnikají, sem mohli zajíždět," podotkl Nejdl. Město při zahájení výstavby nemělo jistotu, že získá požadované dotace. Podle Nejdla však nakonec byly přiznány a z peněz EU se zaplatí kolem čtyř milionů korun. V tomto dotačním období město zatím podle Nejdla získalo evropské dotace ve výši 70 milionů korun. 
    
Rakovník má na letošek schválený vyrovnaný rozpočet s příjmy a výdaji téměř 261 milionů korun. Město proto letos nemělo příliš peněz na velké projekty. Do příštího roku vstoupí s rozpočtovým provizoriem a podle Nejdla zatím není jasné, jaké projekty se uskuteční příští rok. "Jsem optimista, že peníze budou," uvedl Nejdl. 
 
zdroj: ČTK