Rakovník bude dál jednat o stavební uzávěře v areálu kasáren

Rakovník bude dál jednat s ministerstvem obrany o vyhlášení stavební uzávěry v areálu kasáren, která na konci loňského roku opustila armáda. Ta s uzávěrou nesouhlasí. Městská rada na posledním jednání pověřila starostu dalším vyjednáváním, řekla dnes novinářům mluvčí radnice Alida Štulajterová. 

Zastupitelstvo už od prosince jedná o vyhlášení stavební uzávěry, která by měla zabránit tomu, aby v areálu vznikla například sociálně vyloučená lokalita. Kvůli návrhu město obeslalo dotčené orgány včetně vlastníka areálu. "Agentura pro hospodaření s nemovitým majetkem ministerstva obrany s návrhem nesouhlasí z důvodu plánovaného prodeje areálu," řekla Štulajterová. Město se ale nevzdává a s ministerstvem chce domluvit další postup. 
    
Rakovník požádá ministerstvo o dokumentaci, která by měla přiblížit, k jakému účelu jsou budovy v areálu zkolaudované a podobně. Usiloval o bezúplatný převod areálu na město, ale podmínkou by bylo, že by z tohoto majetku nesmělo mít deset let žádný komerční zisk. "Nevíme, zda bychom mohli získat alespoň takový příjem, který by pokryl náklady na jeho udržování, nebo bychom museli celý areál deset let dotovat," uvedla mluvčí. 
    
Armáda kasárna opustila na konci minulého roku, kdy byl zrušen místní ženijní útvar, a odešlo tak 350 vojáků. Areál by měl být k prodeji v létě, cenu armáda zatím neupřesnila. Nejdříve kasárna ministerstvo nabídlo organizačním složkám státu, které pro něj zatím využití nenašly. 
 
zdroj: ČTK