Průjezd Rakovníkem na kole usnadní lidem cyklistický průtah

Průjezd cyklistů Rakovníkem usnadní přibližně dvoukilometrový cyklistický průtah, jehož stavba by mohla začít příští rok. Cyklisté projedou městem bezpečněji a díky podjezdům nebudou muset přejíždět frekventované silnice. Město nyní připravuje smlouvy, aby v místech plánovaných podjezdů mohlo pozemky využívat pro cyklostezku. Všechny pozemky totiž městu nepatří. Průtah bude stát přes šest milionů korun. ČTK to řekla mluvčí rakovnické radnice Alida Štulajterová. 

Podjezdy by měly vzniknout v místech křížení cyklostezky s Nádražní a Ottovou ulicí. Nyní je rakovnický úsek ve fázi územního řízení a trasu schválilo i Povodí Vltavy, přes jehož pozemky částečně povede. "Byl bych rád, aby se cyklistická obslužnost města projevila i na službách pro cyklisty, například možnosti občerstvení," uvedl rakovnický starosta Pavel Jenšovský (ČSSD) k dalším plánům, které by měly podpořit cykloturistiku v okolí města. Další cyklostezky zatím v Rakovníku naplánovány nejsou. 
    
Projekt bude zároveň součástí páteřní cyklotrasy Greenway Berounka - Střela, která začíná v Roztokách u Křivoklátu a končí v Manětíně v západních Čechách. 
    
V polovině prosince se chystá i otevření čtyřkilometrové cyklostezky Rakovník - Pavlíkov za více než deset milionů korun. Na ni naváže turistická stezka s rozhlednou na Senecké hoře. Letos už byla otevřena cyklostezka v Klecanech u Prahy a cyklostezka Lány - Tuchlovice - Srby na Kladensku. Další úsek přibyl také na trase Praha - Hostivice - Kyšice. 
 
zdroj: ČTK