Premiér Sobotka chce podpořit dostavbu rychlostní silnice R6

Pro zlepšení podmínek podnikání v části Středočeského kraje, konkrétně Rakovnicka, je zásadní dostavba rychlostní silnice R6. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) to řekl při dnešní návštěvě rakovnické výroby americké společnosti Procter & Gamble Rakona, která vyrábí například prací prášky a je 19. největším exportérem v České republice. Premiér dnes také navštívil kladenský závod společnosti Lego.

Zahájení prací na úsecích R6 u Řevničova a Nového Strašecí na Rakovnicku brzdí vypořádání s majiteli pozemků. Začít by se měla stavět v roce 2016. "Dostavba rychlostní komunikace R6 je mezi prioritami, které vláda má ve svém programovém prohlášení," připomněl premiér. Podle něj se na schůzce s vedením Procter & Gamble řešila právě dostavba silnice R6 a jejího přivaděče, který by ulevil dopravě ve městě. Vláda by urychlení stavby měla napomoci například přijetím novely zákona o zadávání veřejných zakázek, která by měla zadávání zjednodušit a zrychlit. Pomoci by mělo také přijetí zákona o liniových stavbách, který by měl urychlit stavbu páteřních komunikací.
 
Premiér si v Kladně společně s hejtmanem Středočeského kraje Milošem Peterou (ČSSD) a ministrem pro lidská práva Jiřím Dienstbierem (ČSSD) prohlédl právě spuštěnou novou výrobní halu společnosti Lego v Kladně. Společnost investuje 1,73 miliardy korun do rozšíření svého závodu v Kladně a vytvoří 600 pracovních míst. Projekt zahájila minulý rok na podzim, na konci letošního května vláda schválila investiční pobídku zhruba 46 milionů korun pro tohoto výrobce hraček. V kladenském závodu přibudou výrobní, skladové a administrativní prostory o rozloze 35.000 metrů čtverečních. Projekt by měl být dokončen v roce 2017.
 
Dánská skupina Lego Group je třetím největším světovým výrobcem hraček, své závody má ve 130 zemích, zaměstnává přes 12.200 lidí. Kladenská pobočka se nachází na okraji města v průmyslové zóně Kladno - Jih. Kromě toho tu sídlí část globálního oddělení výzkumu a vývoje Lega. Součástí areálu je i budova Shopper Marketing Agency, která vyvíjí a vyrábí 3D modely určené například pro Legolandy a marketingové kampaně v obchodech.
 
zdroj: ČTK