Právě se nacházíte:

Požár chaty u Štěchovic

Plameny, které v noci na sobotu zničily přízemní chatu u Štěchovic, napáchaly škodu vyčíslenou na 1,1 milionu korun. Tam hasiči s tím, že plameny už zachvátily celý vnitřek rekreačního objektu, byli přivoláni necelou hodinu před půlnocí, informovala jejich mluvčí Tereza Fliegerová.

„Ještě před příjezdem hasičů upřesnila hlídka Policie ČR, že jde o požár chaty o přibližném půdorysu 10 x 8 metrů, která je celá v plamenech,“ konstatovala.

Jelikož nebylo jisté, zda uvnitř někdo nezůstal, dorazila na místo i sanitka. Záchranáři mohli odjet poté, co majitelka policistům potvrdila, že chata byla prázdná. Tahle informace je také důležitá pro další vyšetřování příčiny požáru.

Hasiči zasahující v dýchací technice bojovali s plameny pomocí tří vodních proudů. Během jejich zásahu policisté usměrňovali provoz na přilehlé komunikaci – hořelo v těsném sousedství silniční spojnice Štěchovic a Slap, která je poměrně frekventovaná i uprostřed noci. Potřebná byla i asistence sypače, protože voda začala na silnici namrzat.

„Po necelé hodině se podařilo dostat požár pod kontrolu, a tak bylo možné začít s rozebíráním konstrukcí z důvodu dohašování skrytých ohnisek,“ poznamenala Fliegerová. S tím, že ke kontrole, zda jsou místa na požářišti dostatečně zchlazená, posloužila i termokamera. Po dvou hodinách od zahájení zásahu bylo hotovo. Do rána pak místo zůstalo pod dohledem místního dobrovolného sboru.