Paylab spustil mobilní aplikaci, která porovnává platy

Mezinárodní platový portál Paylab, který v ČR zastupuje značka Platy.cz, spustil mobilní aplikaci na porovnávání platů Paylab Salary Checker. Aplikace je bezplatná a dostupná ke stažení v Google Play Store. Hlavní výhodou aplikace je možnost být neustále informován o vývoji mezd a platů na své pracovní pozici v dané zemi.   

Nová mobilní aplikace Paylab Salary Checker je přirozenou nadstavbou mezinárodního platového portálu Paylab. Větší personalizace této služby poskytne všem zaměstnancům možnost získat aktuální informace o platovém ohodnocení jejich pozice. 

„Informace o výdělcích jsou vnímány jako velmi citlivé téma. Paylab proto spustil tuto anonymní službu, kde si mohou lidé bezpečně a bez obav porovnat svůj plat s ostatními zaměstnanci v zemi,“ říká Zuzana Lincová, ředitelka Profesia.cz. „Informace, kterou uživatel dostává, je nenahraditelnou pomůckou při každém pracovním pohovoru, hodnotícím pohovoru s nadřízeným, anebo při vyjednávání o zvýšení platu.“

Jak aplikace funguje a pro koho je určena?

Po vyplnění potřebných vstupních informací pro porovnání mezd dostane uživatel aplikace informaci o průměrné měsíční mzdě nebo platu na své pozici a ve svém regionu, případně zemi. Navíc může být pravidelně informován pokaždé, když nový respondent na stejné pozici vyplní informace o svém ohodnocení, přičemž mzda uživatele bude porovnána se mzdou nového respondenta. 

V zemích, kde Paylab nedisponuje dostatečným objemem dat od respondentů, získá uživatel po zadání vstupních údajů dokument s užitečnými tipy pro vyjednávání o platu. Zároveň se uživatel dozví, kolik procent respondentů z celosvětové databáze Paylabu vydělává méně než on. Paylab mu dodá srovnání platu podle zadané pozice a regionu hned, jakmile získá dostatečné množství údajů od respondentů v dané zemi. 

Data, se kterými uživatel porovnává, jsou aktualizována každý měsíc. Systém ho automaticky každé tři měsíce informuje o aktuálním průměrném platu nebo mzdě na jeho pozici. Aplikace je bezpečná a garantuje u dat maximální diskrétnost. 

Aplikace je určena pro všechny zaměstnance, kteří chtějí mít obraz o aktuálním platovém ohodnocení pro svou pracovní pozici, pro lidi, kteří jsou nespokojení se svým ohodnocením a chtějí to řešit, a také pro ty, kteří si hledají práci a chtějí mít přehled o reálné ceně práce na dané pozici. 

Backround a vize značky Paylab

Značka Paylab vznikla v září 2015 a zastřešuje 14 lokálních platových portálů s totožnou metodikou sběru dat, převážně v regionu střední a východní Evropy. Dále nabízí možnost lidem z celého světa porovnat si svůj plat na portálu Paylab.com.

První platový portál Platy.sk byl spuštěn společností Profesia na Slovensku v roce 2007 a vytvořil systém a metodologii pro sběr, očistu a vyhodnocování dat o platech. Později se vytvořila síť lokálních platových portálů v místních jazycích ve střední Evropě (Maďarsko, Česká republika, Polsko), na Balkáně (Chorvatsko, Srbsko, Bosna a Hercegovina, Slovinsko, Černá Hora), v Pobaltí (Estonsko, Lotyšsko, Litva), ve Finsku a v Keni. Značka Paylab je součástí finské mediální skupiny Alma Media. 

Ambicí a vizí značky je dlouhodobě poskytovat aktuální informace o platech ve světě, speciálně se zaměřením na Evropu a rozvíjející se trhy v Africe, Asii a v Tichomoří.