Obecní úřad i jídelnu čeká rekonstrukce vnitřních prostor

Oprava střechy na školní jídelně u základní školy, která právě skončila, je v Lišanech největší investiční akcí letošního roku, a to za 1,2 milionu korun. Rekonstrukce se dočká i výdejna, jídelna, chodba i šatna v přístavku školy.

„Ve vnitřních prostorách přístavku základní školy chceme udělat sádrokarton. Je to stará budova, takže jen vymalovat by v tomto případě nestačilo. Už máme vypsané výběrové řízení,“ přibližuje starostka Lišan Dana Medřická.

Novou tvář dostanou i vnitřní prostory budovy obecního úřadu. Objekt bývalé fary se kompletně vymaluje, bude zde umístěna nová podlaha a skříně. „My jsme šli trochu opačnou cestu, než bývá zvykem. Zvenku budova vypadá docela dobře, a na tom nám hlavně záleželo. Už ale bylo potřeba upravit také vnitřek, kde se řadu let nic nezměnilo,“ uvědomuje si Dana Medřická.

Obec bude dále investovat do posilovacích strojů, které budou umístěny k workoutovému hřišti, to se nachází při výjezdu z obce ve směru na Rakovník. „Nyní se bude vypisovat výběrové řízení. Byli bychom rádi, kdyby v blízkosti vzniklo i nové multifunkční hřiště,“ přeje si lišanská starostka.

Dalším jejím přáním je zřízení pečovatelského domu. „Máme tu prázdnou ubytovnu, kde bývalo JZD. Než aby to leželo ladem a pak to nakonec spadlo, nebylo by od věci zde zřídit třeba pečovatelák pro lišanské obyvatele, kteří jsou tady zvyklí žít. To by se mi opravdu moc líbilo. Už jsme se o tom bavili i s majiteli, ale je to běh na dlouhou trať,“ přiznává.