Narození druhého dítěte čtyřčlenné rodině z Rynholce zcela obrátilo život vzhůru nohama

Tříleté Lauře lékaři diagnostikovali poruchu autistického spektra, k tomu se od narození potýká s nerovnoměrným a opožděným psychomotorickým vývojem. Teprve před několika měsíci se dívka naučila chodit. „Z Lauřina pokroku máme radost, ale její chůze není ideální, hodně padá. V brzké době plánujeme pořízení chráničů. Z psychologického hlediska je Laura na úrovni šestiměsíčního dítěte. Vzhledem k diagnóze dcery je v tuto chvíli důležité pro její další rozvoj navštěvovat řadu specialistů. To samozřejmě velkou mírou zasahuje do domácího rozpočtu,“ vysvětluje paní Martina.

Laura je odkázaná na pomoc druhé osoby a potřebuje každodenní rehabilitace, což paní Martině komplikuje nástup do zaměstnání alespoň na částečný úvazek. Výdajů s léčbou je mnoho, s mnohými proto rodině pomáhají dárci prostřednictvím nadace Dobrý anděl. „Nadaci mi doporučila známá, které již Dobrý anděl pomáhá. Za tuto podporu mnohokrát děkujeme, vážíme si jí. Nevím, jak bychom to finančně zvládli. Nejčastěji z příspěvků Dobrých andělů hradíme doplatky na léky, hygienické potřeby, zvukové hračky a potřebné terapie,“ dodává s vděčností paní Martina.

V poslední době má kromě Laury maminka starost také o jejího mladšího pětiletého brášku Samuela. Lékaři mu po sérii různých vyšetření potvrdili hned několik diagnóz. Potýká se s ADHD syndromem, svalovou slabostí a poruchou spánku. V brzké době má proto naplánovánu diagnostickou hospitalizaci v nemocnici, při níž budou lékaři pátrat po příčinách jeho obtíží.

Na Rakovnicku potřebuje finanční pomoc dalších 14 rodin s vážně nemocným dítětem

Jedná se o rodiny, ve kterých se dítě potýká s onkologickým či jiným závažným onemocněním, jako je například chronické selhání orgánů, chronické střevní onemocnění, závažné metabolické poruchy či jiné kombinované postižení. Těmto rodinám pravidelně pomáhá nadace DOBRÝ ANDĚL. Vybrané příspěvky za každý měsíc nadace rovnoměrně rozdělí mezi potřebné rodiny. Výši příspěvků tak ovlivňuje počet dárců i přispěná částka. 

„Rodin, které potřebují finanční pomoc, je mnohem více. Ne každá ví, že u nás může o pravidelné příspěvky požádat. Našim cílem je, aby se tato informace, co nejvíce šířila. Pokud se kdokoliv setkává s rodinou či rodinami, kde vážně onemocnělo dítě, budeme rádi, když se na nás obrátí. Kontaktovat nás může také přímo sama rodina,“ říká Petr Sýkora, spoluzakladatel nadace DOBRÝ ANDĚL. 

Staňte se Dobrým andělem

Zapojit se do pomoci můžete i vy. Stačí se zaregistrovat na www.dobryandel.cz a začít přispívat. Vaše příspěvky nadace DOBRÝ ANDĚL odevzdává rodinám do posledního haléře, protože její provoz je hrazen ze soukromých zdrojů zakladatelů a dalších filantropů.

Znáte rodinu s vážně nemocným dítětem?

Doporučte jí nadaci Dobrý anděl. Kontakt je velmi jednoduchý – stačí zavolat nebo napsat e-mail a pracovníci Dobrého anděla již zajistí vše potřebné. Důležité je nebát se ozvat, Dobří andělé rodinám rádi pomohou.