Na cestě úřadoval mistr kat

Tady máte tatranku na cestu, kdyby jste se báli strašidel," posílala v pátek večer starostka Jiřina Milerová děti na stezku odvahy, kterou místní připravili na oslavu svátku Halloweenu a která má v Hořesedlích tradici.  

Ten, kdo vykročil směrem ke kostelu, potkal různá strašidla a pohádkové bytosti. Na mostě účastníky pouštěl do strašidelné říše vodník. U kostela děti narazily na čarovné Pidruše, ty zavedly děti do bludiště. Musely ho projít poslepu a k tomu na konci poznat alespoň některé jedovaté houby. O kus dál lákala do perníkové chaloupky strašlivá čarodějnice.

První pomoc dávaly kolemjdoucím tři sestřičky. Blíže ke hřbitovu atmosféra houstla. Občas na člověka vylétlo nebo vybaflo ze tmy pořádné strašidlo. U stromu úřadoval mistr kat. Vedle hlídala Smrt náhrobek zdravého rozumu a lidské slušnosti. Kolem poletovaly zbloudilé duše. Kdo to vše přečkal ve zdraví, podepsal se u hřbitovní zdi do strašidelné knihy a vytáhl si z malé rakvičky bonbon. V cíli si účastníci opekli na ohníčku buřty.