Letos se poprvé Rynholecká běhna uskutečnila bez lyží

U fotbalového hřiště v Rynholci se v sobotní sluneční dopoledne podruhé sešli běžci, aby vyrazili na pětikilometrovou trať, ale oproti prvnímu ročníku Rynholecké běhny tentokrát bez běžek.

„Původně jsme Rynholeckou běhnu dělali jako závod na lyžích. Avšak poté jsme to museli už dvakrát zrušit, protože pokaždé roztál sníh, což bylo letos stejné, tak jsme si řekli, že závod o dva měsíce posuneme a uděláme klasický běh,“ vysvětluje pořadatel běžeckého závodu Miroslav Tlustý.

Na startu se sešlo čtrnáct závodníků, z toho sedm mužů, tři ženy a čtyři děti. Trasu, která vedla k lánskému kruhovému objezdu, poté k rynholeckému lomu a zpět ke hřišti, zvládl nejlépe David Albrecht v čase 24:50. Nejrychlejší ženou byla Lucie Macháčová, které zvítězila v čase 26:42 a nejrychlejším mládežníkem Milan Tlustý, který zdolal pětikilometrový závod za 30 minut a 59 sekund.

Rynholecká běhna není jedinou akcí, kterou Sportovní výbor obecního úřadu Rynholec pořádá. Kromě turnajů v nohejbale, ve stolním tenise nebo dětské olympiády bude letos novinkou míčový víceboj. Tradičními akcemi jsou turistický pochod a vánoční turnaj v líném tenise.