Kvalita vody v koupalištích ve středních Čechách se zlepšuje

Kvalita vody ve středočeských přírodních koupalištích se díky chladnějšímu počasí a větru zlepšuje. Zákaz koupání dál platí na jezeře Ostrá na Nymbursku a nedoporučuje se ani v Novém rybníku na Příbramsku. ČTK to řekla Libuše Polanská ze středočeské hygienické stanice. 

"Trend je teď spíše zlepšující. Podepisují se na tom samozřejmě klimatické podmínky, je větrno, ochladilo se a voda se pročišťuje, cirkuluje a snižuje se počet sinic," řekla ČTK Polanská. 
    
Zhoršená jakost vody přetrvává v písníku Bakov nad Jizerou na Mladoboleslavsku, v Županovicích na Slapech, Probošťských jezerech u Prahy a vodní nádrži Orlík. Lidé by se tam měli po koupání osprchovat vodou z jiného zdroje. 
    
Na Tyršově koupališti v Rakovníku a v Živohošti na Slapech má voda pouze zhoršené smyslově postižitelné vlastnosti, což znamená, že například není čirá. Zdravotně závadná ale není. V ostatních přírodních koupalištích ve Středočeském kraji je kvalita vody v pořádku. 
    
Hygienici sledují vodu na zlomku vodních ploch v kraji, a to na těch, které jsou provozovány jako koupaliště. Jinde kvalitu vody nikdo nemonitoruje a koupání je na vlastní nebezpečí.
 
zdroj: ČTK