Právě se nacházíte:

Kulatá zrcadla v interiéru

Kulatá zrcadla jsou interiérovým doplňkem, který nikdy neomrzí. V obytných prostorách působí velmi elegantně a pozvednou i všední místnost na novou úroveň. Měkký, zakřivený tvar promění funkčnost zrcadla v moderní dekorativní prvek a pomůže vyvážit hranaté linie ostatních kusů nábytku. A protože zároveň odrážejí světlo v místnosti, pomáhají dodat prostoru jasnou a vzdušnou atmosféru. Jaká zrcadla vybrat a jak nejlépe využít jejich potenciál?

Na velikosti záleží

Jakou velikost kulatého zrcadla vybrat? Zrcadla větších rozměrů mohou být výrazným prvkem každé místnosti v bytě či domě. „Přidávají místnosti ohromující a zároveň elegantní faktor, hodí se tak do vchodů, obývacích pokojů, koupelen i ložnic. Kruhový tvar mění funkci zrcadla, kdy se z praktického stává dekorativní prvek, který nabízí řadu možností provedení, od jednoduchých bezrámových tvarů až po vintage či mosazná zrcadla zasazená v rámu,“ říká Lucie Hronová ze společnosti Amirro.

V případě malých kruhových zrcadel pak použijte více kusů najednou. Tvar nebo obrazy vytvořené z menších kulatých zrcadel, které mohou být stejných nebo různých rozměrů, umožňují vytvořit zcela jedinečný design s efektem odrazu světla. Výhodou malých zrcadel je, že jsou většinou k dostání v nalepovací formě, jejich instalace je proto velmi snadná a navíc kreativní. Použít je můžete kdekoliv, například i na vchodové dveře nebo skříně, stejně jako dekoraci na stěnu ložnice či obývacího pokoje.

Jednoduché linie bez rámu

Elegantní kulatá zrcadla bez rámu vyniknou svou jednoduchostí a křivkami kdekoliv v interiéru, svou roli pří výběru zde hraje především zvolená velikost. „Velká kruhová zrcadla vyniknou na prázdných stěnách, například ve vstupní chodbě nebo u jídelního stolu. Své místo mají ale také v koupelnách, kde se stávají díky svému jednoduchému tvaru a variabilitě stále populárnější,“ říká Lucie Hronová z české společnosti Amirro vyrábějící zrcadla.

Dekorativní zrcadla v rámu

Zaoblená zrcadla v tenkém černém rámu, například kovovém, působí v interiéru velmi moderně. Dostatečně velká zrcadla v tenkém tmavém rámu o průměru okolo 70 cm se budou skvěle vyjímat nad krbem v obývacím pokoji nebo nad komodou ve vstupu. Zrcadla s lesklým metalickým rámem, především zlatým, pak dodávají prostoru eleganci a působí luxusně, hodí se zejména do vstupních chodeb, kde upoutají na první pohled. U výraznějších rámů v mosazi nebo ve stylu vintage je vhodnější zvolit oválný tvar, takové zrcadlo se pak skvěle vyjímá v malých prostorech nebo v kombinaci se světlými nástěnnými malbami.

Visící zrcadla

Kulatá zrcadla, která visí na kůži, provázku nebo šňůře, a jsou zavěšená na zdi na háčku, se skvěle hodí do koupelny nad umyvadlo nebo na zeď za make-up stolek. Působí velmi dekorativně, takže chybu s nimi neuděláte, ani pokud je umístíte jen tak na stěnu, kde budou odrážet některý vybraný výrazný prvek v interiéru.