Jak správně pečovat o psí chrup

Péče o psí chrup by měla být stejně důkladná a důležitá jako péče o lidský chrup. I naši čtyřnozí mazlíčci mohou dostat nepříjemný zubní kaz nebo zubní kámen. Nepříjemnostem s psím chrupem se můžete vyvarovat i vhodně zvolenou stravou a doplňky stravy jako jsou pamlsky a čisticí tyčinky. „Co se týká zdravého chrupu, optimální je používání extrudovaných granulí. Tím, že jsou tvrdé, musí pejsek granule kousat a tím si udržuje zdravější chrup. Doporučuji tedy namáčet granule pouze v raném období. Jako doplněk pro zdravý chrup je dobré používat žvýkací pamlsky,“ říká Martin Pučálka, dlouholetý výrobce a prodejce zvířecího krmiva.    

„V poslední době se nám velmi osvědčily pamlsky z buvolů. Nejedná se však o pamlsky typu kůže, ale o skutečně funkční pamlsky, které pomáhají odstranit zubní plak a kámen. Navíc jsou úplně přírodní. Při zpracování se pouze suší vzduchem a nepoužívají se žádné chemické konzervanty,“ dodává Martin Pučálka. Pamlsky jsou vhodné pro všechny pejsky bez ohledu na velikost nebo věk. Pouze u štěňat je doporučeno používání žvýkacích pamlsků až po přezubení.   

Tip na zdravé psí pamlsky Marp: Pamlsky představují důležité a zdravé zpestření jídelníčku vašeho čtyřnohého miláčka. Žvýkací pamlsky Marp jsou optimální kombinací výborné chuti a výživy. Snižují zápach a tvorbu zubního kamene. Jsou vyrobeny v potravinářské kvalitě z volně se pasoucích buvolů. Mají nižší obsah tuku a cholesterolu než u klasických hovězích pamlsků.