DOPŘEJME SI SVĚTELNOU POHODU

Příjemné osvětlení s těmi správnými parametry je jedním z nejdůležitějších faktorů, které mají vliv na naše zdraví a dobré duševní rozpoložení. Nemusí to být jen denní světlo – toho ostatně bude teď stále méně, ale jde také o to, abychom si tuto takzvanou světelnou pohodu mohli udržet v interiéru. Není to jen o dostatečném počtu svítidel, ale i o druhu osvětlení té správné kvality.  

Dostatečné světlo se nám bude hodit třeba i v okolí našeho domu. Nejen pro to, když potřebujeme vidět na cestu nebo při práci, ale pro náš pocit bezpečí, abychom si mohli „posvítit“ třeba i na případné nečekané návštěvníky. Venkovní svítidla jsou dnes ostatně již běžnou součástí každého rodinného domu. Světla doplněná o infračervené senzory detekují pohyb a automaticky se rozsvítí. Je to praktické, protože když něco neseme, nemusíme k tomu hledat vypínač a pohyb v okolí našeho domu bude pod stálou kontrolou.

Značka Retlux má ve své nabídce celou řadu žárovek, reflektorů a senzorů právě v takové kvalitě, která nám bude vyhovovat a naplní naše očekávání.

V první řadě to jsou LED žárovky s nejvyšší účinností ze všech používaných zdrojů světla, jejich modely pokrývají prakticky všechny běžně používané varianty napojení. V první řadě jsou naprosto vyhovující, co se týká barevné teploty světla, a navíc podle druhu patice si můžeme vybrat přesně takový model, jaký potřebujeme. Pro snazší orientaci zákazníka jsou patice označené kódem – E14 (tzv. mignon) se používá pro malá svítidla, lampičky a lustry. V nabídce značky Retlux je to třeba svíčková žárovka RLL 262 v ceně 69 Kč. Nejrozšířenější patice ve svítidlech a lustrech E27 tu zastupuje třeba model RLL 285 za 89 Kč, pro bajonet u podhledových bodových svítidel na 230 V s označením GU10 je to například RLL 252 za 59 Kč a nakonec kolíčková patice GU5.3 (MR16) pro podhledová bodová svítidla je v nabídce zastoupena například modelem RLL 288 za 89 Kč. V portfoliu značky jsou však i další patice. Například G9 a G4

U venkovních svítidel je vhodné zmínit a při výběru pak zjišťovat jejich stupeň krytí – například u modelů Retlux RSL 240 za doporučenou cenu 1 209 Kč a RSL 241 za 1 639 Kč to je stupeň IP54, což znamená, že nehrozí úraz elektrickým proudem při dotyku jakýmkoliv nástrojem, jsou částečně odolné proti vniknutí prachu a především pak jsou chráněny proti stříkající vodě a všem rozmarům počasí.

Značka Retlux nezapomíná ani na naše kutily a jejich bezpečnost. V jejím sortimentu proto najdeme třeba velkou fázovou 1pólovou zkoušečku pro 220 – 250 V AC. S testovací elektrodou ve šroubováku za 39 Kč nebo oblíbený velký odlamovací nůž s automatickým zámkem za 59 Kč.