Desítky uzavírek na silnicích

I letošní prázdniny se řidiči musí obrnit trpělivostí. Středočeský kraj se chystá opravovat celou řadu silnic a mostů, a to se neobejde bez částečných i úplných uzavírek.  

„Středočeským krajem projede denně zhruba 14 milionů aut, z toho velké množství právě po krajských silnicích. Budeme opravovat nejvíc poškozené úseky silnic a mosty. Prosím proto všechny řidiče o pochopení,“ uvedla hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová.

Na kolony se musí připravit hlavně řidiči jedoucí do metropole, velká část oprav se chystá právě v okresech Praha-východ a západ. V červenci začnou silničáři pracovat na vytížené silnici v Černošicích. Omezení čeká řidiče také u Davle, zde se chystá rekonstrukce mostu. Práce začnou v červenci a potrvají zhruba jeden rok. Kolony se dají očekávat také u Chrášťan, kde je naplánována kompletní oprava silnice druhé třídy.

Přes léto potkají řidiči silničáře téměř na čtyřech desítkách úseků ve středních Čechách. Největší část oprav se týká mostů. Celkové náklady na nezbytné práce se v letošním roce vyšplhají na 2 miliardy korun.