Chcete ušetřit za energie? Nebojte se změnit dodavatele

Odebíráte energie několik let stále od jednoho dodavatele? Spočítali jste si, že byste mohli u jiného ušetřit? Dnes už se jedná o naprosto jednoduchý proces, což také potvrzuje skutečnost, že se k takovému kroku za poslední dva roky odhodlal rekordní počet zákazníků. Někteří pak provádí změnu i opakovaně.

„Na českém trhu lze vybírat z několika desítek dodavatelů energií. Nejčastějším impulzem pro změnu dodavatele elektřiny či plynu je nižší cena. Nízká cena by však neměla být jediným kritériem, důležitá je také věrohodnost a stabilita dodavatele, smluvní podmínky a také dodatečné služby a servis, případně další benefity,“ říká Jan Kovalský z Energie ČS, která se zabývá dodávkami energie z obnovitelných zdrojů. Přechod k dodavateli, který se zaměřuje na energie ze zelených zdrojů, může být dalším hlediskem pro změnu.

Jaké náležitosti k takové změně potřebujeme?

Nemusíte se bát, není jich příliš. Dnes už je změna tak jednoduchá, že postačí pouze smlouva o dodávce energií nebo dokument s posledním vyúčtováním, údaje o bankovním spojení a plná moc pro nového dodavatele, aby se mohl bez problému o vše ostatní postarat za vás. „V prvních jmenovaných dokumentech najde nový dodavatel všechny technické údaje a také potřebné informace o vaši stávající smlouvě. S plnou mocí pak jednoduše vyřídí výpověď u toho starého. Pozor si však jen dejte na to, zda uzavíráte smlouvu na dobu neurčitou nebo určitou, u které by totiž pak mohl nastat problém při opakované změně dodavatele,“ uzavírá Jan Kovalský z Energie ČS.