Ceny pohonných hmot ve středních Čechách nepatrně vzrostly

Ceny pohonných hmot ve Středočeském kraji v uplynulém týdnu nepatrně vzrostly. Za litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 řidiči průměrně zaplatí 36,88 Kč, o haléř více než před týdnem. Cena nafty stoupla o dva haléře na 36,25 koruny za litr. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny na čerpacích stanicích dlouhodobě sleduje.

 Nejdražší benzin motoristé natankují na Benešovsku, kde litr průměrně stojí 37,93 koruny. Přes 37 korun zaplatí také na Berounsku, Příbramsku a v Praze-západ. Nejlevnější je benzin naopak na Mělnicku, kde litr průměrně stojí rovných 36 korun. 
    
Nafta je také nejdražší na Benešovsku, v průměru tam stojí 37,39 koruny. Nejlevněji se diesel naopak prodává na Kutnohorsku, kde řidiči průměrně zaplatí 35,70 koruny. Pod hranicí 36 korun se nafta prodává také na Kolínsku, Mělnicku, Mladoboleslavsku, Rakovnicku a v okrese Praha-východ. 
    
V porovnání s celostátním průměrem jsou ceny pohonných hmot ve středních Čechách nadále vyšší. Litr Naturalu 95 se v Česku průměrně prodává za 36,79 koruny a litr nafty za 36,19 koruny.
 
zdroj: ČTK