Ceny pohonných hmot ve středních Čechách mírně klesly

Ceny pohonných hmot ve Středočeském kraji v uplynulém týdnu mírně klesly. Za litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 řidiči průměrně zaplatí 36,79 koruny, což je o devět haléřů méně než před týdnem. Průměrná cena nafty klesla o šest haléřů na 36,19 koruny. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny na čerpacích stanicích dlouhodobě sleduje. 

Nejdražší benzin motoristé natankují na Benešovsku, kde litr průměrně stojí 37,75 koruny. Přes hranici 37 korun za litr řidiči zaplatí také na Berounsku, Příbramsku a v okrese Praze-západ. Nejlevnější je naopak benzin na Mělnicku, kde litr průměrně stojí 36,02 koruny. 
    
Nafta je také nejdražší na Benešovsku, litr průměrně stojí 37,35 koruny. Nejlevněji se diesel prodává také na Mělnicku, kde řidiči za litr průměrně zaplatí 35,55 koruny. Pod hranicí 36 korun se nafta prodává ještě na Kladensku, Kutnohorsku, Kolínsku, Mladoboleslavsku, v okresech Praha-východ a Rakovník. 
    
V porovnání s celostátním průměrem jsou ceny pohonných hmot ve středních Čechách nadále vyšší. Litr Naturalu 95 se v Česku průměrně prodává za 36,78 koruny a litr nafty za 36,18 koruny. 
 
zdroj: ČTK